Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 15, 2019 12:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Pokuszę się o krótką, wstępną recenzję tych sandałów. Może z czasem ją zmienię. Póki co jest negatywna :)
W necie są pozytywne opinie o sandałach Teva Winsted Solid ale mojej ocenie nie są to obiektywne opinie a raczej teksty sponsorowane. Moim zdaniem system paskowy w tych sandałach to nieporozumienie i dla mnie skreśla je z listy wygodnych sandałów turystycznych :)
Krótko i do rzeczy:
1. System pasków parcianych nie trzyma stabilnie stopy na podeszwie sandała.

Stopa w czasie chodzenia przesuwa się do przodu i palce zaczynają wystawać poza obręb podeszwy.
Paski są zrobione z miękkich taśm parcianych, a te w czasie chodzenia pracują i przeginają się do przodu. W związku z tym nie trzymają stopy na miejscu. I mimo, że normalnie stopa leży na środku podeszwy tak, że od pięty do końca podeszwy jest jeszcze luz, oraz od palców do końca podeszwy też jest luz to stopa w czasie chodzenia przesuwa się tak, że palce wystają za podeszwę.
Można ściągnąć paski w sandale na maksa, wtedy stopa się mniej przesuwa ale to z kolei powoduje ból. Bo parciane paski i plastikowe łączniki pasków zaczynają się wtedy wrzynać w stopę.

2. System pasków parcianych powoduje, że te sandały są niewygodne.

Niestety wyściółka pasków jest tylko na pięcie a to stanowczo za mało aby te sandały były wygodne. Reszta parcianych pasków nie posiada wyściółki i ma kontakt ze skórą stopy powodując dyskomfort. Duży dyskomfort powodują też plastikowe łączniki pasków wrzynające się w stopę. Łączniki również nie posiadają wyściółki.
Oczywiście gdy się paski mocno poluźni dyskomfort jest mniejszy. Ale wtedy cała stopa mocno lata w sandale.

Wybrałem Teva ponieważ mają opinie dobrych sandałów. Nie są też takie drogie. Wybrałem taki system paskowy ponieważ takie sandały są mniej zabudowane od innych sandałów. A to ma znaczenie gdy jest gorąco. Niestety właśnie ten paskowy system tych sandałów jest problemem. Nie trzyma dobrze stopy na podeszwie i się w stopę wrzyna.
Jestem szczerze rozczarowany tymi sandałami. Sądziłem, że firma Teva wie co robi bo zjadła zęby na sandałach turystycznych.
Przymierzałem je w sklepie ale po takim krótkim chodzeniu po sklepie nie dostrzegłem tych minusów. Zwłaszcza, że w sklepie przecież mierzy się buty w skarpetce. Dopiero dłuższy spacer w tych sandałach obnażył ich mankamenty. Zwłaszcza na gołą stopę gdy wrzynanie się pasków i klamer czuć bardziej. Czytałem też testy tych sandałów w necie. I one wprowadziły mnie w błąd. Bo to nie są obiektywne testy tylko teksty reklamowe zachwalające te sandały i mijające się lekko z rzeczywistością.
Jak coś się zmieni w czasie użytkowania to dopiszę.

Zdjęcia z realnymi wymiarami Teva Winsted Solid męskiego numeru 40,5. Długość podeszwy jak dla rozmiaru normalnego koło 42 !!!
Rozmiarówka wydaje się zawyżona. Ale uwaga tylko w tym modelu. W innym modelu Teva wziąłem mniejsze sandały niż noszony zwykle numer butów i jednak sandały okazały się za małe. Z resztą Teva ciągle zmienia swoje rozmiarówki. Kiedyś były połówki teraz tylko całe numery.

Obrazek Obrazek

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2019 3:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Po jakimś czasie użytkowania sandałów zdania nie zmieniam. Nie są to wygodne turystyczne sandały. Firma Teva serwuje klientom coś w miarę taniego lecz niewygodnego. Choć paski lekko się już ułożyły do stopy.

Teraz bardziej rozwinę mankamenty sandałów Teva Winsted Solid:

1.Paski niestabilnie trzymają stopę na podeszwie sandałów.

Zdjęcia przedstawiają paski w pozycji "zerowej", Przesunięte do przodu i przesunięte do tyłu. Jak widać przy takim systemie paskowym, gdzie pasek przy kostce jest zamocowany w podeszwie pionowo do góry nie ma szansy na stałą pozycję stopy w sandale. Wygięcie miękkiego paska parcianego powoduje, że stopa może się przesuwać do przodu lub do tyłu o dobry centymetr lub więcej. Sytuację ratuje tylko jak już wcześniej wspomniałem mocne zaciągnięcie pasków.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Model Tevia z paskiem po skosie oraz z wyściółką pod paskami i plastikową klamrą.
To już wygląda sensownie. Ale ma też swoją cenę.

Obrazek
System paskowy sandałów Source. Paski przy kostce zamocowane po skosie

A można zamocować pasek pod kątem do przodu i wtedy to przesunięcie jest o wiele mniejsze bo wynika tylko z naprężenia paska parcianego. Pasek jest już ustawiony w kierunku pracy stopy w sandale. Tevia z resztą stosuje to rozwiązanie w niektórych droższych sandałach (zielone sandały na zdjęciu). Podobny, a nawet lepszy system pasków zamocowanych po skosie stosuje konkurencja.

2. Paski parciane i plastikowa klamra bez wyściółki po prostu wrzynają się w skórę stopy. A to sprawia, że te sandały w czasie chodzenia są zwyczajnie niewygodne. To dla mnie główny i podstawowy problem. Sandały Teva Winsted Solid są niewygodne.
Oczywiście Teva stosuje wyściółkę na paskach i pod klamrą w innych swoich sandałach ale przynajmniej o 100 zł droższych. Czy koszt kawałka pianki i materiału wynosi 100 zł, śmiem wątpić. Choć takich sandałów w ich ofercie jest niewiele. Większość tez posiada ten niewygodny system.
Po dłuższym czasie paski wcale nie zmiękły. Nadal są szorstkie. I nadal są nieprzyjemne dla skóry stopy.
I jedna dodatkowa uwaga te paski nie wysychają błyskawicznie. Po praniu czy wejściu w wodę trochę trzeba poczekać zanim wyschną. Zatem na sandały do wody (np. na kajak) też się średnio nadają.

To są te dwa podstawowe minusy. Ale dość istotne. Bo wygoda i mniejsza szansa na obtarcia to kluczowa rzecz w sandałach turystycznych, w których przecież często chodzi się cały dzień. A stabilnie leżąca stopa na podeszwie, nie przesuwająca się do przodu w czasie chodzenia i nie powodująca wystawania dużego palca poza obrys podeszwy to mniejsza szansa na przywalenie tym palcem w kamienie czy bruk.

Wygodna jest natomiast podeszwa sandałów. Jest miękka i tłumi nierówności. Pod tym względem nie mam uwag.

Reasumując. Osobiście odradzam zakup sandałów Teva Winsted Solid. Jeśli już ktoś chce wzbogacić firmę Teva to uważam, że powinien ją wzbogacić o jeszcze większą sumę i kupić droższe sandały, które mają wyściółkę pod wszystkimi paskami i pod klamrami plastikowymi. A także te z paskiem ustawionym pod skosem aby zmniejszyć ruch stopy na podeszwie. Jeśli takie w ogóle znajdzie bo inne, mniej zabudowane modele Teva mają podobny system pasków i brak wyściółki.

A przy przymierzaniu różnych innych sandałów radzę szczególną uwagę zwrócić na te 2 aspekty. Ustawienie paska pod kątem do przodu a nie pionowo do góry (spójrzcie na ustawienie tylnych pasków w sandałach Source) oraz na obowiązkową wyściółkę pod paskami i klamrami.

I nie wierzyć we wszystkie recenzje i testy zamieszczane w internecie. Bo często są to reklamowe teksty wprowadzające klientów w błąd :) Jak ktoś pisze, że dostał produkt od producenta czy dystrybutora do testowania to powinna zapalić się lampka ostrzegawcza przy czytaniu takiej recenzji. Jeszcze nie widziałem aby ktoś w takim przypadku napisał o testowanym produkcie źle :)
Mi żadna firma sandałowa nie płaci :D Po prostu po takiej zarąbistej firmie sandałowej spodziewałem się więcej i się zawiodłem. A 140 zł za te sandały to też wcale nie tak mało. Teraz to już nawet są po 180 zł.
Czuwaj.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL