Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 22, 2012 2:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
:mrgreen: :alien:

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 22, 2012 7:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
:mrgreen:
Nie chciałem zapeszać, ale jednak wróciłaś.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 22, 2012 7:32 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
Jeśli kiedyś rzucisz chodzenie po górach, to wszystko dlaczego tak bardzo starałeś/-aś się diabli wezmą, pójdzie na nic.

Nie moja myśl, ależ złota, prawda :?: :P

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 22, 2012 9:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Lita!!! Wszelki duch Pana Boga chwali, żyjesz? Kamień z serca mi spadł, forum uratowane, wielka dyskusja o piesku reaktywowana. :P

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 23, 2012 6:42 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
Markiz napisał(a):
Lita!!! Wszelki duch Pana Boga chwali, żyjesz? Kamień z serca mi spadł, forum uratowane, wielka dyskusja o piesku reaktywowana. :P

żyję, tęskniłam po was strazsnie, ale wiosnę, lato miałam za dużo pracowitą, to teraz wszystko na ostatnią minutę, muszę zebrać się. Jak gdzieś zobaczycie coś podeobnego na Litę i na jej słynnego pieska, to powiedzcie cześć i tylko nie bijcie za te nazwiska :D W górach bić się nie wolno, chociaż poczekajcie póki spotkacie w miasteczku :wink:

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 24, 2013 11:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 4:46 pm
Posty: 23
Hejo :)

Zapomniałam zajrzeć na forum po urlopie. Z racji poszukiwań pomysłów na kolejny wyjazd, udało się forum odgrzebać.

Było superowo, choć totalnie inaczej niż wstępnie planowaliśmy :) Już na dzień dobry PKP zafundowało opóźnienie i jechaliśmy ponad 16 h, z 2 psami. Ogólnie futra nasze zrobiły furorę, i sporo osób nas zaczepiało i zasypywało pytaniami, a nawet robiło z nimi zdjęcia. Połaziliśmy troszku i cała nasza 4 była prze szczęśliwa.

W tym roku ekipka nam się powiększy zarówno o dwunożne jak i czworonożne istoty. Myślimy tym razem o Słowackim Raju.
Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tymi rejonami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 25, 2013 8:08 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Z tego, co mi się kojarzy, to przemierzanie wszelkich szlaków w Słowackim Raju wiąże się z pokonywaniem drabinek (poziomych i pionowych), ewentualnie stupaczków. Na ten moment nie znajduję jednak niczego, co by w stu procentach potwierdzało te moje skojarzenia, nie wiem, może i jakaś "płaska" trasa się znajdzie. Te standardowe trasy Raju zdecydowanie nie są dla psów, no chyba że zapakujemy je sobie do plecaka.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 12:40 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 06, 2012 4:46 pm
Posty: 23
Stąd moje pytania, bo info jakie posiadam na chwilę obecną są takie, że nie wszystkie trasy są po tych drabinkach i ponoć pies w razie co może iść obok na lince, chciałabym się upewnić zanim podejmiemy ostateczną decyzję. W razie co , moje psy na co dzień ćwiczą chodzenie po drabinach poziomych i skośnych pod różnym kątem nachylenia, w 2 strony. Zaliczyć kilka drabinek są w stanie, jednak wolałabym by nie było to na całej trasie.

w innym wątku wspomniałam, że jeszcze na chwilę obecną bierzemy pod uwagę Gorgany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 16, 2013 10:03 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt kwi 26, 2011 10:36 pm
Posty: 60
Lokalizacja: Rybnik
niby nielegalnie ale ludzie chodzą z psiakami. Ten wszedł na Krywań, który był dla mnie trudnym szlakiem...
Obrazek

_________________
https://www.facebook.com/pages/Tatry/454029724628937


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 10:30 am 
Weteran

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 11:42 am
Posty: 114
Lokalizacja: Szczecin
Psiak śliczności!
A wejście na Krywań raczej nie jest trudne, ani zbytnio eksponowane. Zapamiętałam je jako długie i męczące (upał przed burzą, poźniej ucieczka przed burzą a do tego sierpniowe tłumy pielgrzymkowe na szlaku).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 11:31 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Z tym eksponowaniem to dla mnie zawsze zagadka, co opisujący szlaki mają na myśli. Jak się porówna klika tras podczas jednego pobytu w górach to czasami ma się odmienne zdanie. W przewodnikach jest napisane z reguły, że na Krywaniu są niewielkie ekspozycje, za to na dziurawej przełęczy w Tatrach Zachodnich dają co niektórzy czwórkę w skali pięciostopniowej (zastanawiające jest zatem, że na mapach pod Krywaniem mamy zaznaczony wykrzyknik jako miejsce niebezpieczne, a między Wołowcem a Jarząbczym Wierchem już nie). Przeszedłem te trasy (i nie skracałem sobie drogi na dziurawej, gdzie są wydeptane opok - w dwóch czy trzech miejscach - ścieżki) w odstępie dwóch dni przy niemal identycznej pogodzie i wydają mi się one porównywalne pod tym względem (jak już to mi i towarzyszącej mi osobie Krywań wydał się bardziej eksponowany, a skala trudności podejścia wchodząc na niego jest już oczywiście dużo wyższa). Najwięcej chyba miałyby do powiedzenia osoby, które mają duży lęk wysokości. Chociaż jak się czyta ich relacje to te też często są odmienne - jeden bardziej się boi danego szlaku, inny drugiego. Tego panika wzięła tam, innego gdzie indziej. Można by rzec, że ilu ludzi tyle teorii ;-)

Wracając do tematu to Krywań mi się osobiście bardzo spodobał, ale nie rozumiem jak można z psem wejść na tą górę. Przecież ostatnie podejście od zakończenia szlaku zielonego (a idąc nim nawet już trochę wcześniej) i kontynuowanie ostatniego odcinka niebieskim jest gramoleniem po skałach. I normalnie bez psa "wspina się" tam ok. godziny (jak nie więcej). Są też wyższe skałki i tego psa chyba sobie podawali z ręki na rękę, chyba, że ma dobry wyskok dosiężny:d Wracając niebieskim, już w niższej partii góry, zauważyliśmy turystów idących z takim wielkim "bydlakiem" (większym i dużo masywniejszym niż ten na zdjęciu). Kolega (nawiasem mówiąc już bardzo doświadczony w wędrówkach po Tatrach) nie wytrzymał i krzyknął, że są nienormalni i chyba tego psa sobie za chwile zostawią na dole. Akurat trafiło na Słowaków, a ci albo nie zrozumieli albo puścili uwagę mimo uszu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 2:23 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 11:42 am
Posty: 114
Lokalizacja: Szczecin
Pomijając oczywiście urodę psiaka, zabieranie psów na szlaki w wysokie góry (a do takich należa Tatry), podobnie jak zabieranie tamże małych dzieci uważam za skrajną nieodpowiedzialność i głupotę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL